Třebíč vyhrála soutěž Chytrá radnice v kategorii individuální doprava

V prvním ročníku soutěže Chytrá radnice bylo přihlášeno celkem 64 projektů v pěti projektových a třech průřezových kategoriích. Soutěž pro města a obce České republiky organizuje Úřad Vlády ČR, společně se společností O2 a Českou spořitelnou. Všechny přihlášené projekty hodnotila odborná porota, vedená ekonomem Pavlem Kysilkou. Cenu za první místo v kategorii INDIVIDUÁLNÍ DOPRAVA za město Třebíč převzal místostarosta Vladimír Malý.

 

„Byli jsme překvapeni kvantitou i kvalitou všech soutěžních projektů. Nelze již hovořit o žádných prvních vlaštovkách. Je zřejmé, že města pochopila, že digitalizace může jejich obyvatelům zkvalitnit život,“ uvedl Pavel Kysilka.

V kategorii Individuální doprava nejvíce zaujala Třebíč se svým nápadem na Chytrou mobilitu, druhý byl Zlín s jeho informačními panely a třetí Praha s projektem na vybudování nabíjecích stanic pro elektromobily.

„Třebíč soutěžila s Chytrou mobilitou, která zahrnuje stávající dopravní terminál, připravované chytré parkoviště na Komenského náměstí a elektromobilitu. Ta je zde prezentována elektromobilem pro úředníky města a chystanou veřejnou dobíjecí stanicí pro elektromobily a elektrokola,“ popsal stručně místostarosta Vladimír Malý.

 

  • Kategorie projektové: Životní prostředí, Individuální doprava, Veřejná doprava, Energetika, e-Úřad
  • Průřezové kategorie: Cena veřejnosti, Inovativní řešení, Celková chytrost města

Více o soutěži ZDE: http://www.chytra-radnice.cz/ 

Zdroj: Město Třebíč, http://trebic.cz/trebic-vyhrala-soutez-chytra-radnice-v-nbsp-kategorii-individualni-doprava/d-34543


Zpět na výpis