Nová soutěž – výzva pro chytrá města a obce

Nová soutěž – výzva pro chytrá města a obce

Zavádění moderních technologií podporujících efektivní a pohodlnější život ve městech a obcích se stále více začíná prosazovat i v Česku. Motivovat municipality k aktivnímu přístupu v této oblasti má i nová soutěž Chytrá radnice, kterou připravil Úřad vlády ČR ve spolupráci s Českou spořitelnou a společností O2 IT Services. Můžete v ní představit moderní a účinná technologická řešení pro oblast veřejné správy a samosprávy.
Soutěž byla zahájena 1. března, přihlášky se přijímají až do 1. června 2017 a své projekty mohou přihlásit obce, města i městské části a soukromé subjekty, které realizují veřejné projekty z oblasti smart cities. Účast v soutěži je bezplatná, každý přihlašovatel může zaslat po jednom projektu do každé z pěti projektových kategorií (životní prostředí, individuální doprava, veřejná doprava, energetika, e-úřad).
Soutěž je nejen příležitostí pochlubit se s vizionářskými přístupy k rozvoji města či obce, ale také inspirovat se na příkladech ostatních.
Všechny projekty vyhodnotí porota složená z odborníků z akademické sféry a partnerů soutěže v čele s předsedou, bývalým generálním ředitelem České spořitelny, Pavlem Kysilkou, který nedávno založil společnost 6D Academy a aktivně propaguje digitalizaci a zavádění moderních technologií. Výherci v každé kategorii získají speciální označení, které mohou využít pro svou marketingovou komunikaci. Udělena bude i cena veřejnosti. Více informací o soutěži, včetně přihlašování, najdete zde.

Zdroj: Pro města a obce

 

Dokumenty ke stažení: Pro města a obce – 4. 4. 2017


Zpět na výpis