Městský úřad získal druhé místo v soutěži Chytrá radnice

Druhé místo v prvním ročníku soutěže Chytrá radnice obsadily Litoměřice. Cílem projektu organizovaného Úřadem vlády ČR, Českou spořitelnou a společnostmi O2 a DDeM bylo zviditelnit a také ocenit zavádění moderních technologií do každodenního provozu měst. Výsledky byly vyhlášeny 30. října na galavečeru v Lichtenštejnském paláci.

„V hodnocení odborné poroty jsme se v průřezové kategorii Inovativní řešení umístili na 2. místě s naším projektem Úřad pro všechny. Ten v sobě zahrnuje jednoduché a chytré informace v aplikaci „Potřebuji si vyřídit – životní situace“, zavedení platebních bezkontaktních terminálů, nové pracoviště CzechPoint v Nemocnici Litoměřice, propojení zdrojů informací, aplikaci Mobilní rozhlas, Facebook a Twitter, elektronickou úřední desku a v neposlední řadě interaktivní výroční zprávu města,“ informoval tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

Celkem 64 přihlášených projektů hodnotila odborná porota vedená ekonomem Pavlem Kysilkou. „Byli jsme překvapeni kvantitou i kvalitou všech soutěžních projektů. Nelze již hovořit o žádných prvních vlaštovkách, je zřejmé, že města pochopila, že digitalizace může jejich obyvatelům zkvalitnit život,“ zdůraznil Kysilka.

V průřezových kategoriích si Cenu veřejnosti odnesly Těšany – Brno-venkov za svůj zajímavý přístup k řešení odpadového systému. Za Inovativní řešení byla oceněna Blatná a její program na využití solární energie k dobíjení mobilních komunikačních zařízení. Kategorii Celková chytrost města úspěšného v realizaci hned několika chytrých projektů, které se je snaží vzájemně propojovat a přistupuje ke konceptu Smart City komplexně, vyhrál Kolín.

„Často slýcháme, že digitalizace u nás zaostává za světem, že jsme zaspali, a vývoj už nemáme šanci dohnat. Snad i výsledky Chytré radnice ukáží škarohlídům, že tomu tak není. A že jsou dokonce obory, jako například městská a příměstská veřejná doprava, ve kterých se naopak svět může učit od nás,“ vyjádřil se jeden z porotců, Miroslav Svítek, děkan Fakulty dopravní ČVUT.

 

Zdroj: Město Litoměřice, https://www.litomerice.cz/aktuality/6294-mestsky-urad-ziskal-druhe-misto-v-soutezi-chytra-radnice


Zpět na výpis