Hledání Chytré radnice je v plném proudu

Ještě téměř dva měsíce se mohou domácí města a obce zapojit do soutěže Chytrá radnice, která má zviditelnit a také ocenit zavádění moderních technologií do každodenního provozu municipalit. Soutěž, kterou počátkem března vyhlásil Úřad vlády ČR je největší svého druhu v Česku. Přihlášky zajímavých technologických řešení mohou podávat zástupci měst, obcí i soukromé subjekty realizující veřejné zakázky z oblasti Smart Cities do konce června.

Organizátoři projektu si dali za cíl urychlit proces digitalizace veřejné správy a samosprávy, v němž za okolními státy viditelně zaostáváme. Vnesením prvku soutěživosti chtějí motivovat české radnice k prezentaci již realizovaných nebo právě zaváděných řešení, která se mohou stát inspirací pro ostatní. Na mnoha místech naší republiky již moderní technologie fungují a usnadňují život lidí.

Individuální i veřejná doprava, ekologie, energetika i samotná komunikace s úřadem – to jsou stěžejní oblasti, v nichž se mohou uplatnit nejrůznější prvky procesu digitalizace, kterým právě celá naše společnost prochází. Zájemci se mohou hlásit do soutěže zcela zdarma bez jakýchkoli poplatků, snadno a rychle prostřednictvím stránky www.chytra-radnice.cz. Přihlášky lze následně ještě doplňovat a upravovat a je možné zaslat i několik projektů – po jednom do každé z vypsaných kategorií, které jsou nastaveny tak, aby obsáhly všechny aspekty fungování města či obce, tři další kategorie jsou průřezové.

 

Zdroj: Svaz měst a obcí, http://smocr.cz/cz/oblasti-cinnosti/informatika/hledani-chytre-radnice-je-v-plnem-proudu.aspx?referrerID=160


Zpět na výpis