Jak chytré je vaše město?

VÝSLEDKY 1. ROČNÍKU SOUTĚŽE CHYTRÁ RADNICE

 

Soutěž pro chytrá města

Internet a moderní technologie umožňují poskytovat občanům nespočet elektronických služeb. Prostřednictvím soutěže Chytrá radnice mohou města a obce představit moderní chytrá technologická řešení, která v oblasti veřejné správy a samosprávy využívají. Přihlášené projekty budou vyhodnoceny a nejlepší oceněny.

Soutěžní kategorie

Kde technologie slouží lidem

Dnešní města a obce se musí vyrovnávat s důsledky technologického rozvoje a socioekonomického vývoje. Dotýkají se správy a řízení města, poskytování služeb občanům, ale i řízení dopravy, odpadového
a energetického hospodářství či ochrany životního prostředí.

Koncept Chytré město, Smart City, který stále rychleji nachází své nezaměnitelné místo i v českých městech, je proto jen přirozenou reakcí
na měnící se lidské potřeby. K rozvoji infrastruktury, zlepšování služeb
a zvyšování kvality života využívá lidského, ekonomického a zejména technologického potenciálu současnosti.

Staňte se inspirací pro ostatní!

Novinky

Víme, kdo je nejchytřejší!

První ročník Chytré radnice se uzavřel 30. října na galavečeru v Lichtenštejnském paláci. Byli vyhlášeni vítězové všech kategorií, soutěžní napětí opadlo, vypukly oslavy. Děkujeme vám všem za přízeň a účastníkům i za odvahu vstoupit na neznámou půdu a zaslat do ostrého souboje své nápady z oblasti Smart Cities. Říká se sláva vítězům, čest poraženým. Ale v naší soutěži není poražených. Každá úspěšná realizace chytrého řešení pro usnadnění života municipalit je velkým vítězstvím. Proto blahopřejeme všem vítězům a těšíme se na další spolupráci a na shledanou ve druhém ročníku Chytré radnice! Snímky z galavečera a kompletní výsledky naleznete zde.

Kdo bude nejchytřejší?

Odborná porota Chytré radnice skončila svou práci a uzavřelo se i hlasování veřejnosti, do kterého se zapojilo přes dva a půl tisíce lidí. V pondělí 30. října tak na galavečeru v Lichtenštejnském paláci budeme moci vyhlásit vítěze všech kategorií a předat rovněž Cenu veřejnosti. O přízeň poroty i vás, kdož se zajímáte o život municipalit, se utkalo téměř sedm desítek nejrůznějších projektů využívajících moderní technologie. Věříme, že jsme položili základy k dalšímu soupeření originálních a užitečných nápadů, které urychlí rozvoj celé oblasti Smart Cities v naší zemi. Vždyť co může být lepší inspirací, než vzájemné porovnávání funkčních a efektivních řešení, podpořených navíc oceněním odborníků či široké veřejnosti? Děkujeme vám všem za účast a těšíme se na přihlášky do dalšího ročníku soutěže! Letošní vítěze odtajníme ihned po slavnostním vyhlášení.